BAHÇE VE TARLA ZİRAATİ

Bahçe ve Tarla Ziraati

Hizmet Ettiğimiz Tüm Canlılara Katkısız, Doğal, Sağlıklı, Gerçek Besinler Sunuyoruz

Tarla Ziraati

Selet, zirai faaliyetleri kapsamında oluşan ihtiyaca göre mısır, arpa, buğday, yulaf, yonca, ayçiçeği ve patates üretimi gerçekleştirmektedir. Hasattan elde edilen ürünler, hayvanların beslenmesi için yem ve saman olarak kullanmaktadır. Patates, perakende olarak Adese'de satışa sunulmakta, talebe göre toptan satış da yapılmaktadır.

Konya - Ankara yolu Tömek Mahallesi’nde bulunan zirai alanlarında, tamamı damlama ve yağmurlama sistemi ile sulanabilen 2 milyon metrekare arazi üzerinde yem bitkileri yetiştirilmektedir.

Bahçe Ziraati

Cevizin anavatanı ve gen merkezleri arasında yer alan ülkemiz, ceviz varlığı ile dünyada önemli bir konuma sahiptir ancak bu konuma rağmen üretim ve ihracat düzeyinde yeterli seviyede bulunmamaktadır. Ülkemizde yıllık kabuklu ceviz üretimi ortalama 150 bin tondur. Üretim ihtiyacını karşılayamadığı için Türkiye, yüksek miktarda ceviz ithal eden bir ülke konumundadır.

Bu çerçevede, ülkemizin ceviz ithalatını azaltmak ve öncü olmak amacıyla 2009 yılında Selet’in tarım alanındaki faaliyetlerine ceviz üretimi de eklenmiştir. Konya Kadınhanı ilçesinde bulunan 735.195 metrekare alan üzerinde ceviz bahçesi kuran şirket, gerekli kontrol ve analizleri yapıldıktan sonra aplikasyon çalışmaları yapılan ceviz bahçesine 10.860 adet aşılı Chandler çeşidi ceviz fidanı dikmiştir.

Selet tarafından üretimi yapılan cevizler, perakende olarak Adese'de satışa sunulmaktadır. Talebe göre toptan satış da yapılmaktadır.


Cinsi: Chandler


Yağ oranı: %70


Protein: %23


İç oranı: %49-52


Konya, Kadinhanı bölgesinde yetiştirilmiştir.


Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi gözetiminde dikim, gelişim ve bakımı yapılmıştır.


Doğal koşullarda kurutulmaktadır.


Uçucu yağ içerdiği için yenileceğinde kırılması tavsiye edilir.


Beyin iletişimini sağlayan gümüş elementi sadece cevizde bulunur.

KATKISIZ, DOĞAL, SAĞLIKLI, GERÇEK

YONCA

MISIR

ARPA

BUĞDAY

YULAF

AYÇİÇEĞİ

CEVİZ