BESİCİLİK

Besicilik

İslami usullerle hijyenik ortamlarda kesim

Üretimlerinin tümünü kendi tesislerinde yapan Selet, besi çiftliklerinde yetiştirdiği hayvanları, gelişimlerine uygun sağlıklı şartlarda, en doğal şekilde beslemektedir. Gelişimleri ve sağlık durumları her gün zooteknisyen ve veterinerler kontrolünde izlenilen hayvanların kesimleri, İslami usullerle hijyenik ortamlarda gerçekleştirilerek tüketicilere sunulmaktadır.

Kırmızı etin kalitesinin sadece kesim ve işlemeye değil yetiştirilen hayvana ve hayvanın yediği yeme bağlı olduğunu bilen Selet, bu amaçla et üretiminin her aşamasını kontrolü altında tutmaktadır. Selet; tarım, soğuk zincir ve üretimin her aşamasında yapılan gıda kontrolleri ile müşterilerine güvenilir ürünler sunmaktadır.

Selet’in Konya-Ankara yolu üzerindeki Tömek Besicilik Tesisi'nde yetiştirdiği hayvanlar, kendi ürettiği yemler ile beslenmektedir.

Besicilik Tesisi

Konya-Ankara yolu 20. km.’de bulunan Besicilik Tesisi, yıllık 5.000 küçükbaş ve 6.000 büyükbaş hayvan yetiştirme kapasitesine sahiptir. Selet’in ürettiği doğal yemlerle beslenen hayvanlar sürekli veteriner denetiminde tutulmaktadır

Yarı açık ve kapalı 22.820 metrekare olan tesis toplamda 137.500 metrekare alan üzerine kurulu bir besi çiftliğidir.

Selet, tamamı damalama ve yağmurlama sistemi ile sulanabilen 2 milyon m² arazi üzerinde yem bitkileri yetiştirmektedir. Besi çiftliği ile aynı lokasyonda bulunan bu arazide yem ve slaj bitkileri, ziraat mühendislerinin gözetiminde ileri sulama teknikleriyle üretilir. Yetiştirilen yem bitkileri, Selet’in tesislerinde işlenerek yem haline getirilir. Selet’te en doğal şekilde üretilen bu yemlerle beslenen hayvanların etine lezzet veren, ete kendine has rayihasını kazandıran işte bu doğal tarım aşamasıdır.

Büyükbaş Yetiştirme Kapasitesi

Küçükbaş Yetiştirme Kapasitesi

Selet;

Kendine has kalite kültürü olan bir markadır. Piyasadan et tedarik etme ihtiyacı gördüğünde; kendi veterinerlerince kontrolünü yapmadığı, kesimini görmediği bir hayvanın etini tedarik etmez.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının kesimini, İslami usullere uygun olarak yapmaktadır.

Besi hayvanlarını, kendi tarım arazilerinde yetiştirdiği doğal yem bitkileri ile zooteknisyenlerin kontrolünde beslemekte, yemde kimyasal katkı maddesi kullanmamaktadır.

SAĞLIKLI, DOĞAL VE GÜVENİLİR HAYVANCILIK

SAĞLIKLI ŞARTLARDA BESİCİLİK

5 BİN KÜÇÜKBAŞ YETİŞTİRME KAPASİTESİ

6 BİN BÜYÜKBAŞ YETİŞTİRME KAPASİTESİ

DOĞAL BESLENME

DOĞAL YEM

VETERİNER KONTROLÜ