ORGANİK GÜBRE

Organik Gübre

Selet’in Yumurta Tavuğu Gübresinde, Fonksiyonel Özelliklerinin Zenginleştirilmesi Amacıyla Tali Ürün Olarak Bitkisel Ve Tarımsal Atıklardan Yararlanılmaktadır.

Selet, yumurta tavukçuluğuna ilave katma değer üretmek amacı ile toz ve paket halinde organik tavuk gübresi de üretmektedir. Selet’in, organik tavuk gübresi üretimi ve gübreleme tekniği üzerine yaptığı laboratuvar ve saha çalışmalarının, akademik katkının, bilgi ve tecrübe birikiminin; son dört yılı yoğun olmak üzere, yaklaşık yirmi yıllık geçmişi vardır.

Organik gübre üretiminde, ana materyal olarak yapısal özelliği nedeniyle yumurta tavuğu gübresi kullanılmakta olup, fonksiyonel özelliklerini zenginleştirmek amacıyla, tali ürün olarak bitkisel tarımsal atıklardan faydalanılmaktadır. Organik madde miktarı, fermente edilen bitkisel materyal takviyesi ile %60 olarak taahhüt altına alınmaktadır.

Selet, üretmiş olduğu gübrenin tamamını kendi tarım arazilerinde kullanmaktadır. Bununla birlikte talebe göre talebe göre toptan satışı da yapılmaktadır.