BESİ YEMİ

Besi Yemi

Selet, Kendi Bünyesindeki
Ziraat Mühendisleriyle
İhtiyacı Olan Yem Bitkilerini Doğal Yöntemlerle Ve
İleri Sulama Teknikleriyle Üretir.

Selet'in yem tesisi, alanında ülkemizin en büyük firmalarından ve grup şirketlerimizden biri olan İmaş tarafından projelendirilmiştir. Tesisin çelik konstrüksiyonu Steral markası ile üretilip montajı yapılmış, tesis içerisinde de Viteral markalı yem makineleri kullanılmıştır. Böylelikle tesis, İmaş tarafından anahtar teslim olarak devreye alınmıştır.

Selet tarafından yetiştirilen doğal yem bitkileri, bu besi yemi tesisinde işlenerek yem haline getirilir. Bu sayede hayvanların en sağlıklı şekilde beslenmesini sağlayan Selet, üretiminin tüm aşamalarını kendi tesislerinde yürütmektedir. Selet, kendi bünyesindeki ziraat mühendisleriyle ihtiyacı olan yem bitkilerini doğal yöntemlerle üretir ve kendi besi hayvanları ile yumurta tavuklarının beslenmesinde kullanır.

Selet’in yem fabrikası, Konya-Akören Yolu üzerindeki Gödene mevkisinde bulunan yumurta üretim tesisi içerisindedir. Bu tesiste büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için üretilen doğal besi yeminin yanı sıra tavuk ve civciv yemi de üretilmektedir.

Selet, talebe göre toptan yem satışı yapmaktadır